Jdi na obsah Jdi na menu
 


DE - účetní nebo daňové poradenství?

24. 4. 2007

http://www.oaza.estranky.cz/clanky/vzkazy/pojisteni

Daňové poradenství nepovoluje živnostenský zákon a zákon o daňovém poradenství ho, jako soustavnou činnost za účelem zisku, povoluje jen pro určitou skupinu osob. Pavel 22.4.2007

***

No právě... A v této souvislosti by mě zajímalo, jak je to s odpovědností účetní za tyto práce - vztahuje se na ně vůbec pojištění?

(Nejpravděpodobnější snad je, že do toho nebude nikdo šťourat, jen já :-)). Jana F.

***

Vše najdete v pojistných podmínkách uzavřené pojistné smlouvy. 1, 23.4.2007

***Tam se toho moc nenajde...:

"Pojištění se sjednává pro případ odpovědnosti za škodu (pokuty, penále), způsobenou zaměstnavateli nebo klientovi v souvislosti s výkonem povolání účetního."

****************************************************

S takovýmito a obdobnými vámi presentovanými názory vám museli v r. 1995

dát ten živnostenský list za pytlík pralinek, když po 10 letech neznáte rozdíl

mezi daňovým a účetním poradenstvím.

Pokud byste měla s vašimi znalostmi vykonávat daňové poradenství,

tak jedině v cirkusu JooJoo a to asi tak týden, než by vás principál vypráskal.

Pro obveselení účastníků fóra na BC nebo vašich www je to ale dostačující,

ti co tomu rozumí vám nechtějí kazit radost z dosažených „znalostí“ a ti co tomu nerozumí, vám za tyto „znalosti“ malují svatozář a dbají o vaši nedotknutelnost.

Zákon . 523/1992 Sb v § 6/9/a stanoví že

Daňový poradce je dále povinen

a) před zahájením výkonu daňového poradenství uzavřít smlouvu o pojištění odpovědnosti za škodu, která by mohla vzniknout v souvislosti s výkonem daňového poradenství, a být takto pojištěn po celou dobu, po kterou vykonává daňové poradenství,

a ne absolventka nedělní školy:

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=109815

Rekvalifikační kurzy úřadů práce produkují kvanta takových

"účetních" - opět nic ve zlém, sama jsem tak kdysi začínala :-)

Autor zprávy: Jana F. Čas zápisu: 19.4.2005 22:04 z adresy 83.208.89.xxx

Možná, že po několika každoročních pokusech viz

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=162555

Re:DE - účetní nebo daňové poradenství?

Dotaz anonyma z 83.208.89

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=162657

Máme my účetní vůbec oprávnění zpracovávat daňová přiznání?

Autor zprávy:

Anonymní

Čas zápisu:

20.12.2005 18:28 z adresy 83.208.89.xxx

Poznatek odbornice z 83.208.89

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=162828

Díky, to je konečně víc k věci :-) Podle §2 usuzuji, že účetní může poskytovat ojediněle i daňové poradenství.
(odkaz na §fy 100-101 jsem prozatím nepochopila - to je zákon o DPH?) J.F.
****************

Autor zprávy:

Jana F.

Čas zápisu:

21.12.2005 13:11 z adresy 83.208.89.xxx

Vám KDP (s přihlédnutím k odborné kvalitě vašich www)

udělí čestný titul = Daňový poradce honoris causa.

 

Náhledy fotografií ze složky DE - účetní nebo daňové poradenství?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

A je to.

(Já:-)), 24. 4. 2007 18:05)

No právě. Takže ŽL dostal každý. Uklízečka, kadeřnice, zedník...A chudáci podnikatelé si mysleli, že kdo se prokáže ŽL, že to umí. A pak teda byly možné takové účetní, které ani neví, co to je příjem :-)))) Tedy omlouvám se, sem patří spíš :-(((

ŽL a 1995

(aaaaaaa, 24. 4. 2007 13:52)

Vážení přátelé, ANO.
Do 29.2.2000 = významný den = se jednalo o živnost
ohlašovací = volnou §19/c ŽZ a §25 z. 286/1995:

Živnosti volné jsou živnosti, pro jejichž provozování tento zákon nevyžaduje prokazování odborné ani jiné způsobilosti. K získání živnostenského oprávnění pro živnosti volné musí být splněny všeobecné podmínky (§ 6 odst. 1).

ŽL a 1995

(Já:-)), 24. 4. 2007 12:48)

Nedávaly se náhodou ŽL v roce 1995 komukoliv, kdo měl 18 let bez ohledu na vzdělání a odbornost? Slavná éra prodavaček, kadeřnic a kuchařek. Úroveň znalostí by tomu odpovídala:-(((