Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hezky jste to napsala, Karin...Já už se z těchto důvodů tady raději neptám. I když bych to zrovna teď kolikrát potřebovala poradit se s něčím, s čím si nejsem jistá. Nahrnuli se mi klienti, ta naše práce je tak různorodá, že snad každý z nich má nějaký špek k řešení, a všechno se to musí rychle a přitom ještě účtovat. Kdysi jsem to tady brala tak, že se prostě poradím a nestydím se, že něco nevím, bohužel ty jedovatosti mi za to nestojí. Škoda, bývala to tady dobrá pomoc, vzájemná... Jana F.  

------------------------------------------ Většina "vzájemných"Jany F. rad je komentována na těchto stránkách        a tak si P.T. čtenáři mohou dosytosti vybírat kterou z nich využijí.

-----------------------------------------

Autor zprávy:Jana F.
E-mail autora:jana.frolikova@volny.cz
Čas zápisu: 15.1.2008 19:14 z adresy 83.208.141.

Jako příklad vzájemné porady je možno uvést tu nejnovější:

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=394159

Pokud se mi to stane, vytisknu na konci roku jen evidenci daňových příjmů a výdajů. Proč servírovat ztrátu v pokladně ještě pěkně na tácku :-). Jana F.
 
 

************************************************************    

          Možná se i někde najdou doslova kreténi (i /ky), kteří by dávali vklad do pokladny formou nedaňového příjmu a následně by jej vydali jako osobní spotřebu. Ozvou se?            

 Jinak je možno dedukovat s tím, že se vklady podnikatele do pokladny* používají jako krátkodobá řešení i s jejich následným výběrem (Nedaňový příjem x Nedaňový výdaj) po doplnění pokladny z "daňových" zdrojů, např. úhrada fa v hotovosti, převod z b.ú. do pokladny.     * (a je u nich zdokladováno předchozí zdanění nebo jiný zdroj=půjčka, úvěr a pod.)

Pokud vytiskne jak uvádí = jen evidenci daňových příjmů a výdajů.= tak z toho tisku je patrné i houpacímu koni, že došlo (v uváděném případě) k daňové ztrátě, která jasně vyplyne při podání DP. ALE pokud by kdokoliv takovéto vysvětlení považoval za jedovatost, může samozřejmě postupovat podle "rady" Jany F. Nepoznané pozná až při kontrole, pokud k ní nedojde, může dále šířit tyto progresivní návody, přestože návod uvedený Janou F. je jenom opětovný důkaz její hlouposti a neznalosti.     

Další ukázka „vzájemné pomoci“ (leda tak do hrobu ale):

První fáze - pomoc -:

Na BC probíhá diskuze. 1234 dá správné odpovědi (jak později  potvrdí Janou uctívaná paní poradkyně v chlívku).

 

Druhá fáze - likvidace dobrých rad a motání hlavy tazatelům -:

Jana F. jako vždy oponuje, protože to píše prostě 1234.

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=391000

Zamotá tazateli hlavu, neb tvrdí pravý opak.

 Třetí fáze - hledání pravdy- :                                                                           Diskuze se rozvíjí, 1234 ve finále prokáže Janě F. že hned v prvním svém příspěvku pokroutila fakta (jak je jejím zvykem) a napsala něco naprosto jiného než FÚ udělal (ale když tomu někdo nerozumí a neví o čem píše, těžko mu to vyčítat)

 Další fáze:                                                                                                     V chlívku naříká, jak se snažila napravit omyly 1234 a dostala za to virtuálně po čuni. A hle, daňová poradkyně, kterou Jana uctívá jako božstvo, potvrdí, že má pravdu 1234, nikoliv Jana F.

 

Poslední fáze:

Jana se nezalamuje tím, že zprasila odpověď na BC a popírala pravdivé tvrzení 1234, ani tím, že opět poškozuje své klienty. Dokonce není ani schopná napsat na rovinu - 1234 měl pravdu.

 Poslední fáze by měla být, že Jana na BC napíše - mýlila jsem se, dokonce ani v mém případě nevyřadil FÚ nadspotřebu, ale jen neprokázané jízdy.

To by byla pomoc, protože tazatel by věděl, co je teda sakra správně:-))))  

 Takže kdo si jak představuje vzájemnou pomoc??:-)))

 

Náhledy fotografií ze složky Staré časy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trochu jinak.

(Jiřina1, 21. 1. 2008 12:30)

Napsala jsem to nějak zmateně, Myslela jsem to takto.
Jana něco napíše co se tváří, že je to dobře, ale není z toho rozumný výsledek . Pak se tváří, že se zas tolik nestalo a dělá mrtvého brouka.Poslední dobou se jí to stalo několikrát.

božínku

(Jiřina1, 18. 1. 2008 22:55)

Chodí to výborně, ale neseje to.Božínku, vy naděláte:-)

pomoc:-))

(1234, 17. 1. 2008 20:14)

no jo, Jana pomáhá tazatelům tím, že na správné odpovědi vyvolených reaguje naprostou negací, bez ohledu na to, že jsou jejich odpovědi správné. tím pomáhá finančákům k vyšším výsledkům:-)) naštěstí (podle mejlových ohlasů) to začíná chápat čím dál víc lidí. prostě jak psal kdysi docent, ona zná zákony z jakési jiné planety:-)))